nowyporządekinwestowania.pl
Tylko najwytrwalsi się obdoją...    Nowy Porządek Inwestowania Pl

Nowe informatyczne serce Poczty Polskiej

By niko_kipas at 2021-10-31 • 0 kolekcjonuje • 1359 odwiedzeń strony

Poczta Polska przygotowuje nowy system informatyczny do zarządzania procesami logistycznymi. 


Kluczowe dla operacyjnego funkcjonowania przedsiębiorstwa oprogramowanie stworzy spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe, funkcjonująca na rynku komercyjnym pod nazwą Envelo. Nowy system przyspieszy doręczenia przesyłek oraz zapewni oszczędności wykorzystywanych aktywów. 


W najbliższych 3 latach Poczta Polska zamierza przeznaczyć ok. 1,2 mld zł na inwestycje. Lwia część tej kwoty trafi na automatyzację i informatyzację logistyki przesyłek. Jeszcze w tym roku spółka przeznaczy 400 mln zł na inwestycje w automaty paczkowe, cyfryzację, logistykę i automatyzację procesów.  W ostatnich kilkunastu miesiącach wdrożyliśmy do realizacji wszystkie projekty strategiczne Poczty Polskiej. Wśród nich takie, które były dotąd, często od bardzo wielu lat, wyłącznie przedmiotem prac koncepcyjnych. Jednym z nich jest właśnie projekt stworzenia nowego systemu informatycznego do zarządzania procesami logistycznymi. Kontrakt na dostarczenie systemu TMS zawarty ze spółką Poczta Polska Usługi Cyfrowe, a więc ze spółką zależną Poczty, to też kolejny duży krok na drodze do budowy software house pocztowej grupy kapitałowej, co stanowi ważny element naszej strategii  podkreśla prezes zarządu Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.


źródło: LINK

2 Odpowiedzi | Ostatnia aktualizacja: 2021-11-26
2021-11-16   #1

zródło

Zarząd spółki Planet B2B S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka", "Emitent") informuje, że w dniu dzisiejszym została podpisana przez Emitenta umowa ze spółką będącą jednym z czołowych polskich dostawców infrastruktury informatycznej ("Nabywca"). Przedmiotowa umowa dotyczy zakupu przez Nabywcę indywidualnie opracowanego oprogramowania wykonanego w oparciu o posiadany przez Spółkę System Sprzedaży Planet B2B, umożliwiającego zaawansowaną sprzedaż produktów i usług w sieci internet w obszarze rynku B2B wraz z udzieleniem licencji na opracowany system informatyczny.


Wartość wynagrodzenia z tytułu realizacji powyższej umowy wynosi 627.639,48 zł brutto i będzie realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem określonym w umowie.


Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od stosowanych powszechnie standardów dla tego typu umów.


Jednocześnie Zarząd Spółki uznał dodatkowo fakt zawarcia przedmiotowej umowy za informację poufną, która potwierdza możliwość skutecznego konkurowania o wdrożenia najbardziej zaawansowanych platform sprzedażowych e-commerce na rynku polskim oraz potencjalnie może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną Emitenta na tym rynku.


2021-11-26   #2

Poczta Polska została partnerem Shopee w zakresie doręczania przesyłek. Klienci shopee.pl zyskają rozwiązania dostawy przesyłki do domu, a także za pośrednictwem sieci click&collect (Pocztex Punkt) na terenie całej Polski. Usługi logistyczne dla Shopee prowadzi także InPost oraz DPD.


Paczki z Shopee będzie można odbierać w placówkach własnych Poczty w automatach Pocztex oraz punktach sieci partnerskich, m.in. Żabka, Biedronka, Lewiatan, ABC Shops, Delikatesy Centrum, punkty Ruch czy stacje Orlen.

- Chcemy być nie tylko silnym graczem, ale wręcz liderem na tym rynku, a rozwój usług kurierskich Pocztex to jeden ze sposobów, którym chcemy to osiągnąć. Pocztex to jeden z filarów naszej strategii rozwoju na lata 2021-2023, obok usług cyfrowych i logistycznych, którą konsekwentnie wdrażamy - powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.


Shopee jest największą platformą eCommerce w Azji Południowo-Wschodniej i na Tajwanie, obecna również w Ameryce Łacińskiej i Europie, gdzie z powodzeniem konkuruje z największymi firmami na rynku eCommerce. Shopee Polska wystartowało w październiku 2021 roku.


źródło

Wymaga zalogowania się

Loading...