nowyporządekinwestowania.pl
Tylko najwytrwalsi się obdoją...    Nowy Porządek Inwestowania Pl

Technologia RFID pomoże ominąć zakaz handlu w niedzielę?

By kamils at 2019-11-07 • 1 kolekcjonuje • 1366 odwiedzeń strony

Dr inż. Karolina Kozłowska, prezes Smart Technology Group uważa, że jest sposób, by całkowicie legalnie sprzedawać produkty także w niedziele. Służy do tego inteligentna przymierzalnia wykorzystująca radiową technologię RFID - deklaruje.

Klient wybiera z półki interesującą go odzież, buty lub akcesoria. Każdy z wystawionych produktów zawiera tag RFID – może to być etykieta lub naklejka, w której zapisane są szczegółowe informacje nt. przedmiotu. Dzięki takiemu oznaczeniu jest on automatycznie identyfikowany przy wniesieniu go do przymierzalni. Na dotykowym ekranie lub lustrze wyświetlają się zabrane przez klienta produkty wraz z takimi danymi jak np. dostępność (rozmiary, kolory), materiał wykonania bądź obowiązujące promocje. Pojawić się mogą także podpowiedzi, jakie inne ubrania lub buty pasowałyby do tych już wybranych.
Klient następnie może bez jakiegokolwiek udziału sprzedawcy dokonać zamówienia. Wystarczy parę kliknięć w ekran lub lustro, by doprowadzić do zakończenia transakcji. Cała czynność byłaby traktowana jak internetowe zakupy.

Sprzedawcy mogą dzięki prowadzonym statystykom – na bieżąco monitorować poziom zainteresowania poszczególnymi towarami. Wiedzą, które z nich kupowane są najczęściej i przez to łatwiej planować dostawy, a tym samym optymalizować zyski i ograniczać straty. Mało popularne towary nie są po prostu zamawiane, ustępując miejsca tym chętniej kupowanym.
Technologia RFID obsługująca takie inteligentne przymierzalnie może być bezproblemowo sprzęgnięta z programem lojalnościowym, zakupowymi aplikacjami mobilnymi oraz systemem click & collect.

źródło: http://www.dlahandlu.pl

Wymaga zalogowania się

Loading...